Rzeczywistość rozszerzona

Rzeczywistość rozszerzona, po angielsku Augmented Reality(AR), to system łączący świat rzeczywisty z generowanym komputerowo. AR wykorzystuje obraz z kamery (np. w smartfonie, tablecie, specjalnych okularach), na który nałożona jest, generowana w czasie rzeczywistym, grafika 3D.

Nowoczesne systemy treningowe wykorzystujące technologię rzeczywistości rozszerzonej są stale rozwijane przez najbardziej wpływowe firmy na świecie. Używa się ich do szkolenia np. pilotów, kierowców F1, czy personelu wojskowego. Można z łatwością stwierdzić, że AR jest przyszłością wysokiej klasy szkoleń ustawicznych i zawodowych VET.

Nigdy wcześniej nie opracowano szkolenia w zakresie robót ziemnych z wykorzystaniem AR. Wykorzystanie urządzeń mobilnych wraz z technologią rzeczywistości rozszerzonej sprawi, że trening będzie innowacyjny oraz atrakcyjny dla uczestników. Przewidziany w projekcie podręcznik, system szkoleniowy oraz oprogramowanie AR będzie zawierało najlepsze praktyki krajów europejskich z dziedziny robót ziemnych oraz zestaw ćwiczeń dla użytkowników.

ar-foto